В Україні відкрито інноваційне виробництво препаратів з плазми крові

На церемонії відкриття нового заводу були присутні Міністерка Охорони Здоров`я Зоряна Скалецька та Голова профільного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький.
Пані Міністерка зазначила, що відкриття настільки потужних виробництв є вкрай важливим елементом розвитку системи охорони здоров`я України. Крім того, Зоряна Скалецька зачитала офіційний лист-привітання від прем`єр-міністра України Олексія Гончарука:


«Це знакова подія для Київщини і для всієї України. Таких заводів немає в жодній країні пострадянського простору. Україна - перша. Створення сучасного виробництва стало можливим завдяки інвестиціям понад 70 мільйонів долларів, а також завдяки участі міжнародних інспекторів, дослідників та експертів. «Біофарма» увійде у десятку світових виробників препаратів з плазми крові, а податкові надходження до бюджету Білої Церкви зростуть вдвічі, а це додаткові 150 млн гривень на розвиток громади щороку. Нове виробництво дасть можливість МОЗУ повністю задовольнити внутрішні потреби країни у плазмі. Це важливий елемент національної безпеки та збереження здоров`я громадян. Уряд зробить все, щоб відкриття таких виробництв в Україні відбувалися частіше».


На заводі вироблятимуть: фактор VIII – життєво необхідний препарат для хворих на гемофілію; альбумін – препарат для відновлення та підтримання об’єму циркуляції крові при травмах та операціях, імуноглобуліни – білки крові, що широко застосовуються для посилення здатності організму чинити опір хворобам. У багатьох випадках, забезпеченість препаратами крові для людей з захворюваннями крові, травмованих та поранених є питанням життя чи смерті.
Президент групи компаній «Біофарма» Костянтин Єфименко назвав відкриття виробництва історичною подією: «День 20 вересня став новою сторінкою в сучасній науковій та індустріальній історії України, адже створено не просто новий виробничий об’єкт – покладено початок новій наукоємній індустрії на основі високих технологій. Це ставить Україну на один рівень з такими країнами як США, Австрія, Німеччина та дозволяє Україні виходити на світовий ринок з медичними препаратами, виробництво яких потребує власної науково-дослідницької бази, високої культури виробництва, розвитку інфраструктури донорства за найвищими стандартами. Сьогодні Україна довела що здатна на це!»

За попередніми оцінками, за рахунок роботи заводу-фракціонатора, протягом наступних 5 років «Біофарма» зможе збільшити експортний потенціал за рахунок контрактного виробництва, з 15 млн дол. на рік, до 200 млн дол. Проте, насамперед, виробництво призначене для задоволення потреб вітчизняної медицини, яка отримала змогу зменшити імпорт препаратів крові. Наразі, видатки бюджету у цьому сегменті становлять близько 345 млн. дол. Здешевлення закупок за рахунок вітчизняних ліків дозволить зекономити близько 100 млн дол. Крім того, можливість повного самостійного забезпечення внутрішніх потреб країни у препаратах крові є важливим елементом національної безпеки й може значно підвищити рівень роботи системи охорони здоров’я та ефективність першої медичної допомоги, зокрема й у збройних силах.


Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький також привітав усіх з введенням виробництва у дію і наголосив на важливості відкриття таких підприємств саме для ринку праці в Україні.

«Я вітаю тих людей, які збудували цей завод. Він надає можливість українцями працювати в своїй державі, отримувати достойну «білу» заробітну плату, а не їхати на збір полуниці до Польщі або будь-якої іншої країни. А українські пацієнти, власне, зможуть отримувати доступні якісні сучасні ліки, не гірші ніж вироблені у інших країнах світу. Саме тому, від мене, від Президента та Верховної Ради, я хотів би двічі подякувати представникам бізнесу, які не побоялися та вклали великі кошти у це виробництво», - заявив Михайло Радуцький під час церемонії відкриття заводу.

Збільшення виробничих потужностей «Біофарми» дозволить переробляти додаткові обсяги плазми крові, які збираються установами служби крові, але не використовуються. Тим самим будуть покращені фінансові показники цих установ, які наразі накопичують і зберігають плазму в умовах глибокої заморозки, а після закінчення термінів зберігання додатково несуть витрати на спеціалізовану утилізацію. Наразі щорічно утилізується понад 100 тонн плазми, у зв’язку із цим бюджети всіх рівнів несуть витрати понад 5 млн дол. Тепер ця плазма зможе стати основою для життєво необхідних препаратів, гостра потреба в яких спостерігається як в Україні, так і в усьому світі.

Василь Хмельницький, український підприємець, засновник холдингової компанії UFuture і фонду K.Fund, який є одним з інвесторів інноваційного заводу «Біофарма»пі, також зосередився на економічному ефекті, який матиме виробництво для держави.

«Ми створили завод, на якому медикаменти будуть дешевші, ніж іноземні аналоги. Україна зможе дешевше купувати ліки і рятувати життя. Крім того, побудувавши завод, ми будемо сплачувати сотні мільйонів податків. Україні потрібно створювати умови для того, аби молодь не їхала працювати до інших країн», - зазначив Хмельницький.

Обладнання з фракціонування плазми для нового заводу виготовлене світовими лідерами галузі: Stilmas, Olsa, GEA Westfalia, General Electric healthcare, Pall, Steriline. Будівництво та пусконалагоджувальні роботи тривали близько 4 років. За цей час у підприємство було інвестовано понад 75 млн. дол., зокрема й кошти іноземних інвесторів. Успішний запуск підприємства покращить інвестиційну привабливість України та продемонструє нашу державу як надійного партнера для інвестицій. Сусідні з Україною держави не мають подібного виробництва. Основними конкурентами новоствореного українського заводу на міжнародних ринках стануть компанії з Австрії, ПАР, та Китаю.